O nás

Hamlovers je internetový obchod, ktorý ponúka vynikajúcu španielsku šunku a potraviny najvyššej kvality zákazníkom na celom svete, ktorí dokážu oceniť prvotriednu kvalitu.

Našich dodávateľov si starostlivo vyberáme. Dbáme na to, aby používali tradičné výrobné postupy, ktoré sa za posledné storočia takmer nezmenili. Spolupracujeme výlučne s remeselnými výrobcami šunky, ktorým záleží na najvyššej kvalite a ktorí dodávajú zdravé mäso s vynikajúcou chuťou.

Patrí k nim napríklad združenie poľnohospodárov v doline Pedroches v Andalúzii na juhu Španielska alebo rodinný podnik La Jabugueña, ktorý sa zasadzuje o prísnejšie zákony, podľa ktorých by sa priemyselní výrobcovia šunky už nemohli označovať ako remeselní výrobcovia. Sme hrdí na to, že môžeme spolupracovať so svetoznámymi značkami ako Cinco Jotas a Joselito z španielskej oblasti Jabugo.

Naši zakladatelia

Josh Merrow (43) pochádza z mesta Greenwich v americkom štáte Connecticut. Pred dvanástimi rokmi sa oženil so svojou španielskou partnerkou a usadil sa v Barcelone. Vo voľnom čase sa venuje cyklistike, hre na klavíri a výchove svojich detí. Guy Spriggs (49) je britský podnikateľ a gurmán, ktorý založil v Anglicku a Holandsku prosperujúce firmy a potom sa so svojou holandskou manželkou a deťmi presťahoval do Barcelony s cieľom prežiť svoje životné sny v krásnom slnečnom meste na pobreží. Josh a Guy sa stretli pri odprevádzaní detí do rovnakej školy, spriatelili sa a založili stránku hamlovers.com, keď zistili, že za hranicami Španielska sa nedá kúpiť poriadna španielska šunka a že to je nespravodlivé voči zvyšku sveta.

 

Hamlovers dostali príležitosť vystúpiť v programe BBC Ramsay's Best Restaurant

 Gordon Ramsay dáva pokyny zamestnancom reštaurácie Fino

Ramón Baiget a Josh Merrow z Hamlovers sa rozprávajú o jedle

Hamlovers dostali príležitosť hodnotiť jedlo v 8. časti programu Ramsay's Best Restaurant, v ktorom Gordon Ramsay hodnotí kvalitu služieb poskytovaných v reštauráciách. Počas nakrúcania v júli v Londýne Josh a Ramón (náš spolupracovník v Španielsku) spolu s ostatnými porotcami, medzi ktorými bol aj španielsky veľvyslanec v Spojenom kráľovstve, ochutnávali jedlá z reštaurácií Fino a El Pirata, ktoré patria k najlepším španielskym reštauráciám v Londýne.  Duel vyhrala reštaurácia Fino, ktorá postúpila do finále.