Najbežnejšie otázky

Otázky o šunke
Vyberte si šunku
Rýchle doručenie
Reklamácie
Bezpečnosť a ochrana súkromia
Dodávky mimo územia EÚ
Veľkoobchodné ceny a ceny pre firmy
O spoločnosti
Hodnotenie našich zákazníkov

 

Otázky o šunke

Ako mám skladovať šunku? Ak ju skladujete napríklad týždeň, môžete ju nechať v škatuli tak, aby na ňu nesvietilo priame slnko (pri doručení bude vaša šunka zabalená v bavlnenom obale, ktorý je z vnútornej strany potiahnutý voskovým papierom). Ak ju chcete skladovať dlhšie, odbaľte ju a zaveste napríklad v kuchyni, lepšie by jej však bolo na nejakom chladnom mieste. Takto vám vydrží aspoň tri mesiace.

Keď ju začnete krájať, mali by ste ju skladovať v stojane prikrytú kusom textilu.

Akú trvanlivosť má šunka? Šunka, ktorú ste ešte nezačali krájať, vám zavesená v kuchyni alebo na chladnom mieste bez prístupu slnečných lúčov bez problémov vydrží aspoň tri mesiace. Keď ju začnete krájať, vydrží približne 6 týždňov, pričom šunka z pliecka vydrží približne 5 týždňov. Zo šunky by ste mali pravidelne kúsok odkrojiť, aby sa nevysušila. Odporúčame vám nechať si prvý hrubý plátok kože a ten využiť na prikrývanie rezu.

Mám šunku skladovať v chladničke? Celá šunka a šunka z pliecka sa nemusia skladovať v chladničke. Vykostená šunka a krájaná šunka by sa mali po otvorení skladovať v chladničke.

Ako sa krája šunka? Krájanie šunky vyžaduje trochu praxe. Spoločne s našou šunkou dostanete aj inštruktážne DVD a nôž na krájanie šunky, aby ste mohli hneď začať. Ponúkame vám aj fantastickú ilustrovanú knihu o krájaní šunky.

Ako dlho trvá doručenie šunky? Štandardným spôsobom dodávky trvá doručenie objednávky 5 až 7 pracovných dní. Ak si vyberiete UPS Express, budete ju mať už v nasledujúci pracovný deň.

Potrebujem stojan na šunku? Áno. Celá šunka a šunka z pliecka sa bez stojana krájajú veľmi ťažko. S väčšinou našich šuniek dodávame aj základný stojan, ktorý vám na začiatok bude stačiť. V časti Príslušenstvo si môžete vybrať základné aj profesionálne stojany.

Akú veľkú šunku si mám kúpiť? Väčšina veľkých šuniek váži 7 až 8 kg, pričom približne polovicu hmotnosti tvorí chutná šunka a zvyšok koža, tuk a kosti. Ak podávate šunku na tapas alebo ako predjedlo, počítajte s 50 g šunky na osobu (aj keď vaši hostia určite zjedia oveľa viac, keď im dáte voľnú ruku, pretože kvalitná šunka je veľmi návyková). Na prípravu hlavného jedla budete potrebovať približne 100 g šunky na osobu.

Malá šunka, ktorá sa vyrába z prednej nohy, váži zvyčajne 4 až 5  kg a obsahuje o trochu viac tuku než veľká šunka, takže dobrá šunka predstavuje približne 40 % jej celkovej hmotnosti.

Môžem si vybrať z toľkých možností...podľa čoho sa mám rozhodnúť? Prečítajte si článok o vybraní tej správnej šunky!

 

Rýchle doručenie

Pri všetkých objednávkach v hodnote nad 249 anglických libier poskytujeme bezplatnú sledovateľnú dopravu zásielky.  Doručenie vašej objednávky z nášho skladu v Barcelone trvá 4 až 5 pracovných dní. Ak máte záujem o rýchlejšie doručenie, vyberte si UPS 24h Express.

Väčšinu objednávok, ktoré dostaneme do poludnia, vybavíme ešte v ten deň. Keď odovzdáme vašu zásielku kuriérovi, pošleme vám informačný email o odoslaní a sledovaní zásielky. 

Vaša zásielka bude riadne zabalená, aby vám bola doručená čerstvá a v dokonalom stave. 

Reklamácie v 14 dneh

Chceme mať spokojných zákazníkov. Ak doručená zásielka nespĺňa vaše očakávania, kontaktujte nás, aby sme mohli urobiť všetko v záujme vašej spokojnosti. Tel +34 93 181 6940.

 

Bezpečnosť a ochrana súkromia

Naším cieľom je dodávať vám výbornú šunku a iné španielske výrobky a nie vystavovať vás riziku alebo vám spôsobovať bezsenné noci. Všetky transakcie sú šifrované. Nezaznamenávame ani neuchovávame informácie o vašich kreditných kartách. Nikdy a v žiadnom prípade nikomu neposkytneme vašu e-mailovú adresu ani informácie o kreditnej karte.

 

Veľkoobchodné ceny a ceny pre firmy

Reštauráciám, poskytovateľom stravovania, hotelom a pod. poskytujeme zľavy. Ak máte záujem o podrobnejšie informácie, napíšte nám na wholesale@hamlovers.com. Ponúkame tiež zľavy a personalizáciu pri firemných darčekoch. Ak sa chcete dozvedieť viac, napíšte nám na adresu corporate@hamlovers.com.

 

Dodávky mimo územia EÚ

V súčasnosti dodávame šunku kdekoľvek v rámci EÚ a do USA. Ak máte záujem o poslanie šunky do USA, použite, prosím, našu americkú stránku hamlovers.com.

Spotrebný tovar (ktorý nie je určený na konzumáciu) dodávame kamkoľvek na svete a možno ho objednať na všetkých našich internetových stránkach.

 

O spoločnosti

Vlastníkom a prevádzkovateľom Hamlovers je spoločnosť Geovalent SL, IČO NIF B65250615, so sídlom v Local 2, Mare de Dèu de Port, 08038 Barcelona, Španielsko.

Check our Terms & conditions.